Президент РК "Львів - Ратуша"
Наталія Витрикуш

попередня
дата:    перейти     до всіх новин
наступна

27.12.2011
Ротарійці допомогли в боротьбі з пандемією туберкульозу!


27 грудня о 10:30 год. у Львівському регіональному фтизіопульмонологічному лікувально - діагностичному центрі відбувся благодійний захід – Ротарі Клуб «Львів-Ратуша» презентував сучасне медичне обладнання вартістю понад 43000 долларів для покращення діагностики та лікування хворих на туберкульоз.

Ротарі Клуб «Львів - Ратуша» продовжує робити добрі справи у сфері охорони здоров'я. За кілька останніх років, завдяки активній співпраці ротарійців «Львів - Ратуші» із закордонними колегами, Клуб придбав й встановивінкубатор для немовлят пологового відділення Радехівської центральної районної лікарні та реанімаційний столик для новонародженних у Городку.

Через стрімке поширення туберкульозу в Україні, у 2011-му році члени клубу спрямували свої сили та кошти на боротьбу з цією недугою, яка вже переросла у пандемію, адже за останніми результатами статистичних даних, наша країна посідає 2-ге місце в Європі за темпами захворювання мультирезистентним туберкульозом. На сьогоднішній день до Львівського регіонального фтизіопульмонологічного лікувально - діагностичного центру звертається велика частина населення західної України, а саме Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської області. Щороку тут проходять огляд 6000 - 7000 пацієнтів. Проте через відсутність необхідного лабораторно - діагностичного обладнання належну допомогу медики можуть надати далеко не всім.

Тепер ситуація зміниться на краще. Завдяки придбаному ротарійцями ультразвуковому портативному сканеру з кардіологічним датчиком MyLabBridge, вартістю близько 38000 доларів, шанс одужати отримають пацієнти з дуже важкими формами захворювань. Основною перевагою цього ультразвукового апарату є транспортабельність, його можна використовувати не лише безпосередньо в лікарні, а й за її межами. Отож, якісне обстеження органів дихання та серця зможуть пройти пацієнти не виходячи з палати, а також ті, що втратили можливість пересуватись самостійно та не можуть приїхати до лікарні. Подарований ультразвуковий апарат для сучасних клінічних досліджень дозволить підвищити рівень діагностики, проводити наукові дослідження і на базі наукових розробок впроваджувати нові методи діагностики та лікування, здійснювати контроль за ефективністю терапії, що, в свою чергу, сприятиме подоланню епідемії туберкульозу.
Окрім апарату MyLabBridge, ротарійці передадуть фтизіопульмонологічному центру інгалятори, бактерицидні лампи, відсмоктувачі та функціональні ліжка.

Частину коштів для придбання необхідного медичного обладнання зібрали ротарійці Клубу «Львів - Ратуша» та канадський Ротарі Клуб «Едмунд - Південь», з яким вже декілька років львівська ротарійська громада підтримує партнерські стосунки. Ініціативу львівського клубу підтримав Фонд міжнародної організації Ротарі, який подвоїв зібрану суму на підставі Matching Grant.

Під час презентації  та передачі медичного обладнання були присутні головний лікар Львівського регіонального фтизіопульманологічного лікувально - діагностичного центру Любомир Рак,  представники РК "Львів - Ратуша" та ЗМІ.


попередня
дата:    перейти     до всіх новин
наступна
79000, Україна, м. Львів, info@rc-ratusha.lviv.ua
вул. Словацького, 1, а/с 118 тел. +380 67 680 99 66